Мешканка м. Дніпропетровська Наталя Осокіна питає:

– Моя ділянка приватизована в 2004 році, але не має кадастрового номеру. Сусіди і знайомі стверджують, що з січня цього року змінилося законодавство, і тепер потрібні нові документи. Підкажіть, якими вони повинні бути?

На питання Наталі відповів начальник Дніпропетровського регіонального філіалу державного підприємства “Центр державного земельного кадастру” Олександр БОНДАР:

– Які б зміни не відбувалися в вітчизняному законодавстві, документом, який підтверджує право власності на землю, є державний акт на земельну ділянку, і він у Вас є. Пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України № 449 від 2 квітня 2002 року вказує: “Встановити, що раніш видані державні акти на право приватної власності на землю, державні акти на право власності на землю, державні акти на право власності на земельну ділянку та державні акти на право постійного користування землею залишаються діючими та підлягають заміні у випадку добровільного звернення громадян або юридичних осіб”. Інша справа, що в держактах, які були видані до 2003 року, відсутній кадастровий номер. А в ньому повинні бути відображені всі дані про земельну ділянку. Складовою частиною кадастрового номеру є кадастровий план – копія кадастрової карти, яка міститься в Державному земельному кадастрі та внесена в електронну базу даних.

Як бути, якщо кадастровий номер в державному акті не вказаний? Потрібно звернутися у відповідний відділ Держкомзему для отримання довідки про привласнення земельній ділянці кадастрового номеру. При цьому важливо пам’ятати, що привласнення кадастрового номеру неможливо без внесення його в електронну базу даних.

Для тих, хто вже отримав на руки держакт, слід звернути увагу на такі важливі моменти:

  • на акті повинні стояти підписи посадових осіб в оригіналі: підпис голови виконавчого органу (якщо початково було рішення виконавчого органу) та начальника управління земельних ресурсів, печатка виконавчого органу;
  • на акті повинен бути номер реєстрації у Книзі записів реєстрації державних актів;
  • сам державний акт друкується на типовому бланку;
  • повинний бути опис земельної ділянки: площа, місцезнаходження, план меж ділянки, цільове призначення;

· на держакті обов’язково вказується кадастровий номер земельної ділянки.