На виконання доручення голови обласної Державної адміністрації від 01.06.2010 № 07-60/0/35-10 «Про організацію розробки та затвердження проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь» в області провадяться наступні роботи.
У кожному районі складені реєстри власників та землекористувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею більш як 100 гектарів. Станом на 15.02.2013 року в області нараховується 1464 власників та землекористувачів, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею більше як 100 гектарів. Також, повідомляємо, що 43 господарства отримали дозволи райдержадміністрацій на проведення відповідних робіт із землеустрою та по 2 господарствам укладено договори на виконання робіт з ДП «Дніпропетровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» по ТОВ «Шестерня» у Широківському районі і з ТОВ «Актив» по ЗАТ «Оріль Лідер» у Петриківському районі.
Головами райдержадміністрацій в усіх районах області проведено наради з роз’яснювальної роботи з товаровиробниками, опубліковано статті в ЗМІ та на офіційних сайтах райдержадміністрацій, також у Дніпропетровському, Криничанському, Павлоградському, П’ятихатському та Томаківському, Межівському районах товаровиробникам направленні листи-роз’яснення щодо необхідності розробки проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозмін.
Головним управлінням Держземагентства у Дніпропетровській області спільно з Департаментом агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації та їх територіальними органами були знову проведенні роз’яснювальні кампанії серед сільгосптоваровиробників Дніпропетровської області стосовно розробки проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь. Представниками Державної інспекції сільського господарства у Дніпропетровській області здійснено 87 перевірок та складено 71 припис землекористувачам, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва більше 100 га без затверджених проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь.
Також, Головне управління Держземагентства у Дніпропетровській області неодноразово зверталось до Голів райдержадміністрацій та Міських голів з пропозицією активізувати роботу щодо роз’яснення землевласникам та землекористувачам питання необхідності розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь.
Начальник відділу землеустрою Бормотова О.В.