07 лютого 2019 року за ініціативою Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області спільно з представниками Головного управління ДФС у Дніпропетровській області була проведена робоча нарада на тему «Питання нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення».
У заході прийняли участь в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Валентин Сизарєв, заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна, начальник відділу ринку та оцінки земель Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Олена Семенчевська, керівники та фахівці структурних підрозділів ГУ ДФС.
Виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Валентин Сизарєв повідомив, що з 01 січня 2019 року для формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення незалежно від форми власності (крім земель сільськогосподарського призначення в межах населених пунктів) використовуються виключно відомості про загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення.
На теперішній час формування та надання витягів з нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення здійснюється автоматично за допомогою єдиного програмного забезпечення.
Також було наголошено, що всі данні про загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення зведено в єдину систему та створено портал-дзеркало із можливістю онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земельних ділянок.
На сьогоднішній день, відповідно до загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, отримані значення НГО земельних угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ) по областях.
На Дніпропетровщині показники нормативної грошової оцінки 1 гектара сільськогосподарських угідь становлять:
- рілля – 30 251,00 грн.;
- багаторічні насадження – 55 608,28 грн;
- сіножаті – 7 971,74 грн;
- пасовища – 6 232,31 грн.
Нарада пройшла у вигляді конструктивного діалогу між учасниками заходу, обговорювались актуальні питання нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та її оподаткування, зокрема для громадян.
За результатами спільної наради з боку ГУ ДФС запропоновано направити до ГУ Держгеокадастру області проблемні питання та пропозиції у частині нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, а також здійснити обмін необхідною інформацією для виявлення та формування бази оподаткування.