Під час виконання основних завдань державного контролю за використанням та охороною земель за І квартал 2019 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області розглянули 194 звернення фізичних та юридичних осіб, вимог органів прокуратури та листів інших правоохоронних органів – 94, організували та здійснили 257 заходів державного контролю за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів шляхом проведення перевірок.
За результатами проведених заходів державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області виявили 215 випадків порушення вимог земельного законодавства України.
За виявленими правопорушеннями державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області склали 257 актів перевірок, склали 46 протоколів про адміністративне правопорушення, видали 47 приписів, винесли 45 постанов, з яких 38 постанов про накладення адміністративного стягнення на суму 7 480 грн. Після вжиття заходів адміністративного впливу правопорушниками було сплачено в добровільному порядку штрафів на суму 7 820 грн. (в тому числі за 2018 рік). Також було винесено 7 постанов про закриття справи винесеної на підставі статті 284 КУпАП.
За вказаний період державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області нарахували та пред’явили порушникам шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земель не за цільовим призначенням, зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу на суму 230 254,24 грн., при цьому в добровільному порядку правопорушниками було сплачено шкоду на суму 99 966,13 грн.
Матеріали проведених заходів у встановленому порядку передаються до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування та до правоохоронних органів з метою реєстрації відповідних кримінальних проваджень і встановлення осіб правопорушників, інформація щодо яких на теперішній час відсутня.
Довідково:
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є: забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України; забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель; запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення; забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.