21 червня на засіданні Кабінету Міністрів України було схвалено постанову щодо посилення захисту даних Державного земельного кадастру шляхом впровадження технології Blockchain. Презентуючи проект постанови, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк відзначив, що ця технологія є найбільш досконалою із існуючих на сьогодні у світі у сфері захисту інформації.

dittech

«Застосування технології Blockchain гарантує збереження даних Державного земельного кадастру та унеможливить стороннє втручання в систему», – підкреслив Максим Мартинюк.

При провадженні Blockchain експертну допомогу Мінагрополітики надаватиме міжнародна антикорупційна організація Transparency International Україна, яка згодом здійснюватиме зовнішній аудит коректності функціонування системи. Відповідний меморандум сторони підписали 16 червня.

Також постановою передбачено переведення всіх аукціонів, які проводяться щодо оренди державних земель, в онлайн-режим. Можливість застосування такого формату було опрацьовано Мінагрополітики на доручення Уряду від 7 червня 2017 року.

Завдяки впровадженню системи електронних земельних торгів у режимі реального часу безперервно і відкрито для необмеженого кола осіб буде здійснюватися збір, візуалізація та зберігання інформації про об’єкти земельних торгів, проводитися авторизація учасників торгів, а також надання, зіставлення і прийняття їх цінових пропозицій.

«Електронний формат аукціонів дозволить забезпечити новий рівень прозорості та відкритості, залучити максимальну кількість учасників. Дуже показово, що цей проект реалізується в сфері земельних відносин, яка довгий час залишалася однією з найбільш корупціногенних у державі. Будь-який користувач мережі Інтернет матиме можливість спостерігати за процесом розпорядження державними землями», – відзначив перший заступник Міністра Максим Мартинюк.

За його словами, для запуску електронного формату земельних торгів буде розроблено спеціальне програмне забезпечення та додаток до мобільного телефону (смартфону). Запуск платформи очікується у жовтні 2017 року.

Нагадаємо, Уряд суттєво обмежив повноваження Держгеокадастру в сфері розпорядження землями, запровадивши нормативи мінімально допустимих умов передачі державних земель у користування. Крім того, Держгеокадастр уже півтора року реалізує практику оприлюднення 100% рішень, що приймаються його територіальними органами щодо передачі у власність чи користування земельних ділянок. Раніше відповідні накази фіксувалися виключно в рамках внутрішнього документообігу відомства.