У 2019 році на Дніпропетровщині було вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 456,41 га земель (сільськогосподарські угіддя), а саме 268,7 га ріллі, 23,23 га лісових угідь та 164,48 га пасовищ.

 У порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва до бюджетів різних рівнів надійшло  35, 95 млн. грн.

На сьогоднішній день на спеціальних рахунках місцевих рад Дніпропетровської області сумарно акумульовано 140,86 млн. гривень. З них на обласному рахунку – 11,32 млн. грн, на рахунках міст обласного підпорядкування – 2,95 млн. грн, на рахунках місцевих рад – 5,62 млн. грн, на рахунках районних рад – 120,98 млн. гривень.

У минулому році використано майже 40,26 млн. грн. З них на інвентаризацію земель – 12,94 млн. грн; на проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель – 12,83 млн. грн; з охорони земель – 14,49 млн. гривень. 

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі заборонено.