Відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру і Нідерландським агентством з питань кадастру, земельного реєстру та картографії (Kadaster) з питань інституційного та партнерського співробітництва у сфері національної інфраструктури геопросторових даних. З українського боку документ підписав Голова Держгеокадастру Роман Лещенко. У Королівстві Нідерланди меморандум підписав Директор Нідерландського кадастру Френк Тієрольф.

Подія відбулася в режимі онлайн, враховуючи карантинні обмеження, встановлені з метою зменшення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

«Зважаючи на той факт, що нідерландський досвід у сфері геопросторових даних є провідним у світі, укладення Меморандуму про взаєморозуміння сприятиме прискоренню процесу інтеграції України до глобальної та європейської системи геопросторової інформації. Також цей документ відкриває можливості для регулярного обміну досвідом та кращими практиками задля розвитку та забезпечення ефективного функціонування національної інфраструктури геопросторових даних», — зазначив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

У межах Меморандуму сторони домовилися розвивати співпрацю у сфері геопросторових даних, картографії та кадастру, а також обмінюватися досвідом між профільними фахівцями з метою вдосконалення функціонування національної інфраструктури геопросторових даних. Реалізація Меморандуму дозволить розширити двосторонню співпрацю у сфері НІГД, що сприятиме покращенню задоволення потреб суспільства в усіх видах географічної інформації, інтегруванню у глобальну та європейську інфраструктури геопросторових даних.

Меморандум набирає чинності з дати його підписання на п’ятирічний період із автоматичним продовженням кожні 5 років.

Довідково:

Цього року Держгеокадастр та Kadaster підписали план спільних дій, одним із пунктів якого передбачалося розробити та погодити Меморандум про взаєморозуміння, зокрема, з метою підвищення можливостей українських фахівців щодо роботи з геопросторовими даними, прискорення впровадження принципів INSPIRE та забезпечення ефективності інтеграції різних кадастрів і реєстрів.

З огляду на те, що з 1 січня 2021 року набирає чинності Закон України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», опрацювання та погодження проєкту Меморандуму в короткі строки, незважаючи на карантинні обмеження, що діяли в Україні та Королівстві Нідерланди цього року, було особливо важливим, оскільки реалізація Меморандуму сприятиме створенню, ефективному функціонуванню та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних.