З метою уникнення випадків нецільового використання та відчуження земель Міністерства оборони України, на кадастровій карті був створений інформаційний шар земель оборони. В Держгеокадастрі є всі технічні можливості фактично в режимі онлайн моніторити, що відбувається на українських полях, і виявляти факти незаконного обробітку земель.

Про це розповів Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

«Ми вже маємо перші результати. Держгеокадастр виявив незаконне використання більше 10 тисяч гектарів земель оборони. І це в межах тільки одного об‘єкту Міністерства Оборони України.

Мова про полігон «Широкий лан», землі якого відводились для розміщення та постійної діяльності Збройних сил України, а по факту використовуються підприємцями для вирощування сої, соняшнику та зернових культур», зазначив Роман Лещенко.

Третина полігону використовується не за призначенням. Ведення сільського господарства на полігонах Збройних сил України законом не допускається. Встановлені збитки від нецільового використання цієї землі складають 200 мільйонів гривень.

«Це сума на яку можна поповнити виснажений кризою бюджет. Гроші, яких так не вистачає для війська, медиків та будівництва доріг.

Головна мета – це превентивні заходи, що збережуть землі оборони від зазіхань. За підтримки Міністра оборони Андрія Тарана, ми вже почали роботу з моніторингу використання цих земель, і зробимо все, щоб вивести порушників на чисту воду», – резюмував Роман Лещенко.

Нагадаємо, що раніше Голова Держгеокадастру вже розповідав, що в незаконному обробітку перебуває близько 12 мільйонів гектарів землі.