05 квітня 2018 року в рамках виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 року №60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області відбулась урочиста передача земель сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів у комунальну власність до 3 об’єднаних територіальних громад, а саме: Верхньодніпровської ОТГ, Петриківської ОТГ та Китайгородської ОТГ Царичанського району.

У 2014 році було розпочато процес децентралізації. І громади вже мали змогу відчути наскільки вони зміцнили. Рішення про передачу земель до ОТГ було ухвалено на рівні Уряду наприкінці січня, і вже на сьогоднішній день вступило в практичну фазу реалізації.

  

Перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у  Дніпропетровській області Євгеній Нагорний наголосив, що це історична подія, яка дасть змогу об’єднаним територіальним громадам ефективно використовувати наданий ресурс з користю для місцевих бюджетів.

Проведено велику роботу, щодо інвентаризації земель державної власності та ще більше роботи чекає на фахівців землевпорядної сфери й надалі.