Йдеться про право отримання 2 га землі за указом Президента на видачу земельних паїв вчителям, лікарям, робітникам соцкультури, службовцям села із резервів фонду, передбаченого в кожному колишньому колгоспі.

Згідно з чинним законодавством, педагогічні працівники, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонери-педагоги, які працювали в цих населених пунктах і проживають у них, мають право на безоплатне одержання у власність земельної ділянки.

Такі особи мають право на ділянку в межах земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарської установи та організації, розташованих на території відповідної ради. Вони надаються із земель сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарської установи та організації, що приватизуються, або земель запасу чи резервного фонду, але не більше норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, встановлених законом для ведення особистого селянського господарства.

Відповідно до статті 116 Земельного кодексу України громадяни набувають права власності на земельні ділянки із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або місцевого самоврядування в межах їх повноважень.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян здійснюється у разі одержання земельних ділянок із земель державної та комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації.

Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності:

  • для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю);
  • для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;
  • для ведення садівництва – не більше 0,12 га;

· для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га;

· для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га.