Дніпродзержинськ розташований на берегах Дніпродзержинського водосховища, у середній течії Дніпра, нижче греблі Дніпродзержинської ГЕС, за 35 км на захід від Дніпропетровська. Протяжність із сходу на захід 22 км., з півночі на південь — 18 км.

Клімат Дніпродзержинська помірно-континентальний, посушливий. [1] Кількість опадів на рік складає близько 400 міліметрів [2]. Пересічна температура січня — -6°C, липня — +21°C.

Через наявність великої кількості промислових підприємств екологічний стан Дніпродзержинська є поганим. Місто входить до десяти міст України, де найбльша кількість шкідливих викидів у атмосферу. [3] За даними Центральної геофізичної обсерваторії індекс забруднення атмосфери у Дніпродзержинську оцінюється як «дуже високий» [4].

Через значні об’єми скидання стічних вод підприємствами міста у Дніпро (тільки Дніпровський металургійний комбінат скидає більше 120 мільйонів кубічних метрів щороку) є проблеми із забезпеченням міста чистою питною водою. На території колишнього Придніпровського заводу зберігається більше 30 мільйонів тон радіоактивних відходів перерОсновні дані

Статус міста: з 19 грудня 1923 року

Населення: 249 661 (1 серпня 2011)

Площа: 138 км²

Водойма: Дніпродзержинське водосховище, Дніпро