Ні́кополь — місто обласного підпорядкування у Дніпропетровській області. Адміністративний центр Нікопольського району. Четверте за чисельністю населення місто області, центр Нікопольського марганцевого басейну, в місті багато підприємств металургійної та машинобудівної промисловості.

Промислові підприємства є основними наповнювачем міського бюджету, на долю яких припадає понад половина від загального обсягу надходжень.

Основною складовою промисловості міста є металургія і обробка металів. На їх долю припадає 95,6 % від загального обсягу виробництва промислової продукції міста. На промислових підприємствах Нікополя працюють понад 19 тисяч осіб, або 40 % від загальної кількості працюючих (42 тис.)[6].

На відстані 3 км на північ від міста розташований Нікопольський завод феросплавів (НЗФ), найбільший у Європі та другий за розмірами в світі (за іншими даними — найбільший у світі)

Статус міста: з 1782 року

Населення: 119939 (1 лютого 2012)

Площа: 50 км²

Висота над рівнем моря: 51 м

Водойма: Дніпро, Каховське водосховище

Інформація про заплановане воикористання коштів, які надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва у 2012 році.

В.о. Начальника відділу
О.М.Абросімова
Стукалова О.І.

Запитуйте – відповідаємо!

Питання 1. Підкажіть будь ласка які згідно чинного законодавства України необхідно документи для реєстрації земельної ділянки
Відповідь. Для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються:
– заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин;
– оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
– документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа;
– документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки.
Заява з доданими документами надається заявником особисто чи уповноваженою ним особою або надсилається поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Питання 2. Підкажіть будь ласка, як стало відомо з початку року відбулися зміни в земельному законодавстві, щодо отримання документів які посвідчують право на земельну ділянку.
Відповідь. Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до статті 126 Кодексу право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”
Також з 01.01.2013 року набули чинності Закон України «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.2011 року № 3613-VI (із змінами) та постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» від 17 жовтня №1051 якими було передбачено новий порядок оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, а саме свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

Питання 3. Підкажіть будь ласка як згідно чинного законодавства України регулюється питання отримання спадщини, та чи зможу я потім приватизувати земельну ділянку
Громадянин Арнаут Н.В.
Відповідь. Відповідно до ст.1268 Цивільного кодексу України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкоємцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку встановленого цим кодексом, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ст. 1269 спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем має право подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Відповідно до ст. 1297 спадкоємець який прийняв спадщину у складі якої є нерухоме майно, зобов’язаний звернутись до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається на кожного з них із зазначенням імені та частки.
Якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, спадкоємець зобов’язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна .
Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна. ( 1299 ЦКУ).
Додатково повідомляю, що після належного оформлення права власності на нерухоме майно Ви зможете приватизувати земельну ділянку за вищезгаданою адресою відповідно до ст. 118 Земельного кодексу України та в межах ст. 121 зазначеного кодексу.
Питання 4. Прошу надати роз’яснення стосовно отримання в користування (оренду) земельної ділянки.
Громадянин Ковтун О.С.

Відповідь. Відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України (із змінами), Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача,засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки).