Обговорено питання охорони та використання лісових ресурсів

23 квітня 2012 року, прокурором Дніпропетровської області проведено розширене засідання колегії, на якій розглянуто питання додержання в області законодавства щодо охорони використання лісових ресурсів, земель лісового фонду та правозахисної діяльності органів прокуратури області з цього приводу.

У засіданні колегії взяли участь начальник УДСБЕЗ ГУМВС України в Дніпропетровській області Юрій Іванов, начальник головного Управління Держкомзему в Дніпропетровській області Тетяна Полєйко, начальник Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області Дмитро Шибко, начальник Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Клешня, Дніпропетровський міжрайонний екологічний прокурор Віктор Ступа, Військовий прокурор Дніпропетровського гарнізону Роман Різниченко, природоохоронні та територіальні прокурори Дніпропетровської області.

У своєму вступному слові прокурор області акцентувала увагу присутніх на проблемних питаннях у цій сфері та зазначила: «…Безумовно, ліси є національним багатством нашої держави і тому додержання законодавства у зазначеній сфері – це не просто слова, вони обов’язково мають бути підкріплені діями. За сучасних умов обсяги використання лісових ресурсів значно перевищують можливості для їх відтворення; при цьому слід враховувати, що строк відновлення лісових ресурсів становить не один десяток років. Кожна особа, яка допустить порушення лісового законодавства буде притягнута до відповідальності незалежно від займаної посади.»

У доповіді заступник прокурора області Олександр Пєтухов повідомив про результати проведених у поточному році перевірок у цій сфері: порушено 8 кримінальних справ, внесено 35 приписів і подань, притягнуто до відповідальності 54 посадові особи, в тому числі 47 органів контролю, принесено 12 протестів, які розглянуто та задоволено, відшкодовано коштів в сумі 872 тис. грн., заявлено 15 позовів, у тому числі 10 позовів про визнання незаконними та скасування розпоряджень та державних актів на право власності на земельні ділянки лісового фонду площею 7,5 га, попереджено незаконне надання земельних ділянок загальною площею 147,4 га.

Під час колегії були заслухані доповіді керівників контролюючих та правоохоронних органів та звіти природоохоронних прокурорів області.

За результатами обговорення колегія прийняла рішення, яким встановлено строки проведення міжвідомчої наради з цього питання та зобов’язано прокурорів вжити додаткових заходів, спрямованих на зміцнення законності у сфері охорони використання лісових ресурсів, земель лісового фонду та підвищення ефективності оперативної, слідчої та наглядової діяльності.