Дніпропетровська область

Утворений: 1923

Населення: 46 416 (на 1.08.2011)

Площа: 1683 км²

Густота: 27.6 осіб/км²

Районний центр: П’ятихатки

Села: 80

П’ятихатський район розташований в межах Придніпровської височини. Поверхня полого-хвиляста. Лісова рівнина розділена ярами та балками. Протікають річки: Жовта, Саксагань, Омельник. З корисних копалин є вогнетривкі глини (П’ятихатське родовище вогнетривких глин) та графіт.

Зміни до річного плану

Національна кадастрова система в роботі

Група фахівців Світового банку, який позичив Україні 89,7 млн дол. США на проект видачі держактів на право власності на землю у сільській місцевості та створення системи кадастру, завершила свій візит в Україну 20 лютого. Експерти Світового банку зазначають, що ключові успіхи проекту щодо видачі актів на право власності на землю, картографії та електронного земельного кадастру досягнуті і, що Україна отримала найбільшу у Європі кадастрову карту.
Публічна кадастрова карта – це елемент Національної кадастрової системи, робота якої розпочалася з початку 2013 року.
У майбутньому до кадастру буде додаватися й інша інформація для створення національної системи геопросторових даних. Так, на кадастр накладатиметься інформація про комунікації і мережі, будови, надра, водні і лісові ресурси. Попри великі масиви інформації інтерфейсом карти дуже легко управляти. В її інтерфейсі нема ніяких складних переходів і складних дій, які необхідно вчинити оператору.
Необхідність створення електронної системи земельного кадастру обумовлена положеннями Закону України “Про Державний земельний кадастр”, прийнятим ще у липні 2011 року.
Країна намагалася створити цивілізований земельний кадастр десятиліттями, а втілила в життя цей проект нинішня влада.
Тепер в Україні є кадастр – він повністю прозорий, автоматизований і високотехнологічний.
Крім того, відкривається доступ до бази даних кадастру для нотаріусів, банків (для забезпечення кредитних операцій), іпотечних закладів та ліцензіатів – організацій, які ведуть землевпорядні роботи. Для України це унікальний досвід, тому що досі всі ці дані були закриті пеленою секретності для пересічного громадянина, що породжувало хабарництво, всілякі зловживання та корупцію.
Картографічна технологія, яку застосовують фахівці земельного відомства при створенні кадастру, включатиме десятки характеристик земельної ділянки, надаватиме найбільш рентабельні і точні засоби для опису наділів землі. Електронні дані Державного земельного кадастру стають платформою для успішної міжвідомчої взаємодії щодо ведення містобудівного, лісового, водного та інших галузевих кадастрів. Це загалом дає повну та чітку картину ресурсів країни, контроль та управління ними та залучення інвесторів.
Сьогодні Управлінням Держземагентства у П’ятихатському районі успішно видаються витяги з державного земельного кадастру, продовжується робота по формуванню нових земельних ділянок та присвоєння їм кадастрового номера.

Щодо роботи Державного земельного кадастру

З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України “Про Державний земельний кадастр”, норми якого принесли ряд історичних нововведень у земельні відносини. Національна кадастрова система функціонує у штатному режимі. Відтепер реєстрація землі та прав власності на неї розділена між двома відомствами.
Завдяки автоматизованій Національній кадастровій системі державна реєстрація земельних ділянок відбувається в кілька разів швидше, що практично зводить нанівець затягування з розглядом документів та інші незручності, з якими раніше зіштовхувалися громадяни при реєстрації землі. Крім того, запровадження сучасної, повністю високотехнологічної системи суттєво зменшить зловживання у земельній сфері, зведе до мінімуму прояви корупції та земельних махінацій. Система повністю автоматизована, кожна дія реєструється і відстежується. В такий спосіб уникаємо накладок – відразу при реєстрації система перевіряє, чи правильно лягає ділянка на карту.
Станом на 27.02.2013 фахівці земельного відомства передали до реєстру речових прав інформацію про 86 888 зареєстрованих земельних ділянок. У свою чергу від реєстратора речових прав надійшла інформація про зареєстровані права на 1 867 земельних ділянок. Усього від державних реєстраторів надійшло 3 558 запитів. На сьогодні відповідь надано на 2 994 запити, в обробці – 564 документи. За офіційними висновками експертів Світового банку, які перевіряли хід виконання заходів в рамках спільного Проекту Уряду України і Банку з розбудови земельного кадастру у нашій державі, Національна кадастрова система успішно діє і відповідає найкращій світовій практиці. Зокрема, керівники місії зазначають, що наполеглива робота Державного агентства земельних ресурсів України мала вирішальне значення для досягнення цілей проекту.