До Головного управління звернулася мешканка Петропавлівського району І. П. Вітеренкова з таким питанням:
– Чула, що зараз усі офрмлюють кадастрові номери на землю. Я теж маю земельну ділянку, але зовсім не розумію, що таке кадастровий номер, куди звертатись…і які треба документи?

На питання пані Вітеренкової відповіла начальник Головного управління Держкомзему у Дніпропетровській області Тетяна Іллівна ПОЛЄЙКО:

– Кадастровий номер земельної ділянки – це індивідуальний цифровий код земельної ділянки, що не повторюється на всій території України. Він присвоюється земельній ділянці під час проведення її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.

Кадастровий номер земельної ділянки визначається за результатами складення документації із землеустрою та присвоюється після її погодження. Такі роботи виконуються землевпорядними організаціями, що мають відповідні дозволи (ліцензії). Перелік подібних суб’єктів господарювання можна отримати у відділі Держкомзему у Павлоградському районі (тел. 0-231-30979).

Звертаємо вашу увагу, що розмір оплати, строки виконання робіт обумовлюються сторонами при укладанні договору, до якого додаються затверджений кошторис та протокол погодження договірної ціни.

Згідно з пунктом 15 Тимчасового порядку для визначення та присвоєння кадастрового номера земельній ділянці її власник або уповноважена ним особа подає до територіального органу Держкомзему за місцезнаходженням ділянки заяву про державну реєстрацію земельної ділянки та копії:

  • документа, що посвідчує особу, а для уповноваженої особи – документа, що посвідчує її повноваження;
  • документа, що посвідчує право на земельну ділянку;
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) згідно з Державним реєстром фізичних осіб;
  • документів про внесення плати за формування обмінного файла, здійснення державної реєстрації земельної ділянки, надання витягу з Поземельної книги.