З 19 по 23 листопада 2012 р. у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за обласною програмою проводився семінар для посадових осіб місцевого самоврядування з теми «Актуальні питання впровадження земельної реформи на регіональному та місцевому рівнях». В проведені семінару були залучені фахівці Головного управління Держкомзему у Дніпропетровській області. Одним із питань, яке розглядалось на семінарі було роз’яснення щодо прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», який набуває чинності з 1 січня 2013 року і яким запроваджується новий підхід до розмежування земель державної та комунальної власності.
Також, зверталась увага голів та спеціалістів сільських та селищних рад, що пунктом 13 Прикінцевих та перехідних положень до цього закону передбачено, що органам місцевого самоврядування протягом року з дня опублікування цього Закону необхідно:
– забезпечити оформлення комунальними підприємствами, установами, організаціями права постійного користування земельними ділянками, які використовують земельні ділянки комунальної власності без документів, що посвідчують право користування ними;
– забезпечити визначення будівель, споруд, інших об’єктів нерухомого майна комунальної власності, право власності на які не зареєстровано, та забезпечити здійснення державної реєстрації такого права.

Начальник відділу землеустрою О.В.Бормотова