Відповідно до статті 92 Земельного кодексу України права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:

а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та

комунальної власності;

б) громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об’єднання), установи та організації;

в) релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2002 р. № 449 “Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою” форму державного акта на право постійного користування землею для фізичних осіб не передбачено.

Форми державних актів на право постійного користування землею, які видавалися фізичним особам, затверджено Постановою Верховної Ради України від 13 березня 1992 р. № 2201-XII “Про форми державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею” (втратила чинність на підставі Закону України від 11 грудня 2003 р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”).

Начальник відділу
державного земельного кадастру
І. М. Сухенко