Царича́нський райо́н — адміністративно-територіальна одиниця на крайньому північному заході Дніпропетровської області України.

Царичанський район був утворений в 1923 році у складі Кременчуцького округу Полтавської губернії. З скасуванням губерній у 1925-32 роках район входив до складу Кременчуцького округу. З лютого 1932 року від увійшов до складу Дніпропетровської області. До його складу відносилися частина земель Магдалинівського району, а в 1963—1991 роках Петриківський район.

Дніпропетровська область

Утворений: 1932

Населення: 27 825 (на 1.08.2011)

Площа: 900 км²

Густота: 30.9 осіб/км²

Районний центр: Царичанка

Села: 47

Селища: 1

Відповів читачам газети «Приорільська правда» Андрій Васильович Різун
начальник відділу Держземагентства» у Царичанському районі

ПИТАННЯ: Як приватизувати земельну ділянку для продажу житлового будинку?

Мешканець смт. Царичанка

ВІДПОВІДЬ: Слід зазначити, що у Державному земельному кадастрі земельні ділянки реєструються незалежно від того, чи вони у власності або користуванні громадян, чи у комунальній або державній власності.
Тому Вам слід замовити в землевпорядній організації виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та зареєструвати її в Державному земельному кадастрі. При цьому на реєстрацію земельної ділянки до територіального органу земельних ресурсів вищезгадана технічна документація подається її розробником,тобто землевпорядною організацією. Державний кадастровий реєстратор вносить відомості про земельну ділянку у Державний земельний кадастр (реєструє ділянку) та надає Вам витяг, у якому містяться всі необхідні відомості щодо земельної ділянки, які необхідні не обхідні нотаріусу для укладення договору купівлі-продажу житлового будинку.

ПИТАННЯ: Яка плата справляється за внесення відомостей до Державного земельного кадастру?

Мешканець с. Молодіжне

ВІДПОВІДЬ: Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний земельний кадастр» щодо скасування плати за внесення відомостей до Державного земельного кадастру та змін до них» (реєстр. № 3061 від 08.08.2013).

Відповідно до закону скасована плата за:

-Державну реєстрацію земельної ділянки;
-Внесення змін до відомостей Поземельної книги щодо цільового призначення земельної ділянки, складу угідь, нормативної грошової оцінки, а також до відомостей про межі земельної ділянки (у разі їх встановлення (відновлення) за фактичним використанням земельної ділянки);
-Державну реєстрацію обмежень у використанні земель;
-Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту.
Надання відомостей з Державного земельного кадастру за зверненням Верховної Ради АР Крим, Рали міністрів АР Крим, органів виконавчої влади та рганфв місцевого самоврядування здійснюються безоплатно.