Відділом Держземагентства у Васильківському районі проведено семінар з секретарями та землевпорядниками сільських рад.

12 квітня 2013 року Відділом Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області проведено семінар з секретарями та землевпорядниками сільських рад.
Присутнім надано роз’яснення з порядку передачі земельних ділянок комунальної власності, обговорено етапи набуття права власності та права користування земельними ділянками, порядок складання та погодження документації із землеустрою, її затвердження, реєстрації земельних ділянок та права на них, прийняття рішень щодо передачі земельних ділянок у власність та користування.
Учасникам семінару доведено порядок розгляду документації із землеустрою, її складові части та нововведення щодо її оформлення та змісту.
Секретарі та землевпорядники органів місцевого самоврядування отримали методичні рекомендації, витяги із законодавчих актів по питанням, які розглядалися на семінарі.

Начальник Відділу Держземагентства у Васильківському районі Гвоздь О.І.

У Васильківському районі відбулась зустріч з керівництвом агроформувань та приватними підприємцями

Начальник Відділу Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області Гвоздь Олександр Іванович на цьому тижні продовжив зустрічі з керівництвом агроформувань та приватними підприємцями, які займаються товарним виробництвом сільськогосподарської продукції на території району.
Під час зустрічей керівництва району з сільгоспвиробниками обговорювались питання підготовки господарств до весеньо – польових робіт, нагальні проблеми населення у сільській місцевості та шляхи їх вирішення.
Серед питань, які хвилюють землекористувачів – це зміни, що відбулись у земельному законодавстві та зміни у порядку реєстрації договорів оренди землі.
Під час зустріч Гвоздь О.І. доводив до відома присутніх основні зміни у Земельному кодексі України, ознайомлював з основними положеннями Закону України «Про Державний земельний кадастр» та відповідав на запитання щодо порядку укладення, оформлення та реєстрації договорів оренди земельних ділянок.


Станом на 11.04.2013 рік.

З метою уникнення помилок при складанні документації із землеустрою відповідно до вимог законодавчих актів, які набули чинність з 1 січня 2013 року, начальником Відділу Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області Гвоздь О.І. 4 квітня 2013 року проведено робочу нараду з суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом на території Васильківського району.
На нараді розглянуто питання про порядок погодження Відділом землевпорядної документації та вимоги щодо її оформлення, порядок подання документів для реєстрації земельної ділянки. Учасники наради обговорили питання щодо порядку формування та змісту кадастрового плану відповідно до вимог Закону України «Про землеустрій», електронного документу відповідно до постанови Кабміну № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру».
Учасникам наради надано роз’яснення з порядку набуття права власності та права користування на землі сільськогосподарського призначення державної власності та земельні ділянки комунальної власності, обговорено покрокові шаги щодо порядку подання заяви, розроблення землевпорядної документації, реєстрації земельної ділянки та реєстрації прав на неї.

Начальник Відділу Держземагентства у Васильківському районі

25 березня Відділом Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області проведено «Круглий стіл» на тему «Порядок реєстрації прав на земельні ділянки». У роботі взяли участь голови та землевпорядники сільських рад, завідувач сектором правового забезпечення райдержадміністрації, спеціалісти районної ради та відділу Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області.
На засіданні «Круглого столу» розглянуто поетапні кроки порядку державної реєстрації прав на них, надано роз’яснення з порядку отримання інформації з Державного земельного кадастру та вартості адміністративних послуг за їх надання.
Крім цього присутніх ознайомлено із змінами у земельному законодавстві, обговорено порядок набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, порядок передачі земельних ділянок з земель житлової та громадської забудови у власність, порядок оформлення та реєстрації договорів оренди земельних ділянок(паїв).Також присутні на засіданні «Круглого столу» обговорили: проблемні питання з реєстрації земель комунальної власності та щляхи їх вирішення.

Рішенням Ради регіонів у грудні 2011 року визначено завдання щодо завершення до 01.07. 2013 року робіт з розробки у регіонах схем землеустрою та техніко-економічного обґрунтування використання і охорони земель, які відповідно до статті 45 Закону України «Про землеустрій розробляються з метою визначення перспективи щодо використання та охорони земель. З метою виконання завдань, визначених рішенням Ради регіонів та Дніпропетровською облдержадміністрацією Відділом Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області було вивчене дане питання та на засіданні чергової колегії Васильківської райдержадміністрації 27 березня начальником Відділу Гвоздь О.І. запропоновано внести зміни до Програми розвитку земельних відносин на території Васильківського району на 2011 – 2015 роки шляхом внесення змін до додатків Програми та передбачення фінансування робіт з розробки схем землеустрою та техніко – економічного обґрунтування використання і охорони земель на території Васильківського району за рахунок коштів державного бюджету.

Спеціалісти відділу Держземагентства у Васильківському районі

04.02.2013 року начальник Відділу Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області Гвоздь О.І. взяв участь у спільній нараді Васильківської райдержадміністрації з представниками Дніпропетровської регіональної філії центру державного земельного кадастру та Відділу Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області, районного управління юстиції, Синельниківського міжміського бюро технічної інвентаризації із запрошенням до участі землевласників та землекористувачів, посадових осіб органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, голів фермерських господарств, приватних підприємців та зацікавлених осіб.
Начальник Відділу Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області Гвоздь О.І. ознайомив присутніх із змінами у земельному законодавстві, у т.ч. з тими, що набули чинність з 1 січня 2013 року, розповів присутнім про повноваження очолюваного Відділу щодо ведення Державного земельного кадастру, відповів на питання керівників сільськогосподарських агроформувань щодо повноважень територіального органу Держземагентства при здійсненні реєстрації договорів оренди землі, укладених із власниками земельних ділянок.
На нараді також було розглянуто питання: Про порядок оформлення документів на земельні ділянки за вимогами сучасного земельного законодавства; Про порядок виконання землевпорядних робіт, в тому числі проектів землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обгрунтування сівозмін; Роз’яснення законодавства про реєстрацію прав на нерухоме майно.

07.02.2013 року начальник Відділу Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області Гвоздь О.І. взяв участь у семінарі Васильківської районної ради з головами та секретарями сільських рад з питань зміни у земельному законодавстві щодо повноважень місцевих рад у розгляді земельних питань, змін у законодавстві з порядку реєстрації та речових прав на нерухоме майно, порядку вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном.
Гвоздь О.І. розповів присутнім про зміни у земельному законодавстві, у т.ч. щодо розмежування земель державної та комунальної власності, змін у повноваженнях органів місцевого самоврядування при розгляді питань, пов’язаних з розпорядженням землями у межах населених пунктів. Начальник Відділу також ознайомив присутніх з основними положеннями постанови Кабміну № 1051, секретарям сільських та селищних рад було надано роз’яснення про порядок прийняття рішень щодо затвердження документації із землеустрою.
За напрямками своєї роботи роз’яснення надавали державний нотаріус, державний реєстратор прав на нерухоме майно реєстраційної служби Васильківського районного управління юстиції Дніпропетровської області.
Запрошені на семінар районної ради відповіли на запитання голів та секретарів місцевих рад.

13 грудня 2012 року начальник відділу Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області Гвоздь О.І. провів чергову «гарячу лінію», під час якої відповідав на запитання жителів району. Питання, які хвилювали «відвідувачів» «гарячої лінії»- це порядок обрахування орендної плати за земельні ділянки, на яких розташовано об’єкти торгівлі, порядок викупу земель під будівлями торгівлі, порядок розірвання договорів оренди землі (паїв) та питання можливості і 2013 році продажу земельних ділянок (паїв).
Усім громадянам, які зателефонували на «гарячу лінію» надано відповіді на запитання.

20 грудня 2012 року Васильківською районною радою, за участю начальника відділу Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області Гвоздя Олександра Івановича, голів та землевпорядників сільських та селищних рад, спеціалістів відділу Держкомзему у Васильківському районі Дніпропетровської області проведено нараду з питань введення в дію результатів проведення робіт з визначення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів району та завершення до кінця року робіт з виготовлення нормативної грошової оцінки земель.
Начальник відділу Держземагентства у Васильківському районі Дніпропетровської області відповів на запитання присутніх щодо порядку прийняття органами місцевого самоврядування рішень про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, порядку передачі документації до відділу та порядку надання витягів з технічної документації з нормативної грошової оцінки землі.