У 2012 році було заплановано проведення робіт із встановлення меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг у Васильківському, Павлоградському Царичанському районах та у місті Кривий Ріг та м. Жовті Води.

1. У Васильківському районі та у місті Жовті Води протягом року фактично так і не було виділено кошти на проведення вищезазначених робіт.
2. Рішенням Дніпропетровської обласної ради від 17.11.2003 243-11/ХХІУ затверджена Регіональна програма розвитку водного господарства у Дніпропетровській області, яка передбачає створення водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, насамперед на водних об’єктах, що є джерелами питного водопостачання. Координацію виконання програми покладено на Дніпропетровське обласне виробниче управління водного господарства.
В рамках виконання Програми, розпорядженням облдержадміністрації від 11.01.2012 № Р-5/0/3-12 затверджено обсяги коштів обласного бюджету на виконання природоохоронних заходів по Дніпропетровському обласному управлінню водних ресурсів на 2012 рік. На встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг виділено 1480 тис. грн.
Дніпропетровським обласним виробничим управлінням водного господарства 23.02.2012 року було проведено тендер на проведення робіт в Царичанському районі з встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг р. Оріль на протязі 47,2 км. За результатами тендера переможцем стало ТОВ «Проект Рем Монтаж» м. Кривий Ріг. Роботи тривають, проект знаходиться на погодженні в сільських та селищній радах.
3. «Програмою по вирішенню економічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього середовища на 2011-2012 роки» передбачено розробка проектів водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об’єктів на території міста Кривий Ріг за рахунок коштів місцевого бюджету. З цією метою у Криворізькому міському бюджеті на 2012 рік заплановані видатки у сумі 1 млн. 390 тис.грн. Проведено тендер. Виконавцем робіт по встановленню меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг є ТОВ “БломІнфо-Юкрейн”.. На теперішній час проект не пройшов погодження в управлінні Держкомзему у місті Кривий Ріг і направлено на доопрацювання.
4. Розпорядженням голови Павлоградської райдержадміністрації від 14.03.2012 року № 160-р-12 затверджено проект «Водоохоронна зона та прибережна захисна смуга ставка «Дубова балка» на території Привовчанської сільської ради з водоохоронною зоною 130,9159 га та розпорядження голови Павлоградської райдержадміністрації від 14.03.2012 № 159-р-12 затверджено проект «Водоохоронна зона та прибережна захисна смуга ставка на б. Журавка (басейн річки Тернівка) на території Новодачинської сільської ради з водоохоронною зоною 30,4096 га. Дані проекти розроблено без винесення меж водоохоронних зон та прибережно захисних смуг в натуру.
Також, протягом 2012 року фактично в області проводилися роботи із встановлення меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг у Верхньодніпровському, Дніпропетровському, Криворізькому, Магдалинівському, Солонянському районах, у місті Дніпропетровськ, місті Павлоград та встановлено межі водоохоронних зон на площі 945,2 га і прибережно захисних смух на площі 900,6 га.

Начальник відділу землеустрою О.В.Бормотова