П’ятого серпня цього року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законів України щодо проведення робіт із землеустрою, пов’язаних із встановленням і зміною меж сіл, селищ, міст, районів”.

Прийняття Закону суттєво спростить процедуру встановлення та зміни меж населених пунктів, що сприятиме ефективному управлінню територією, регулюванню податкової бази за рахунок плати за землю, уникненню конфліктних ситуацій та судових розглядів.

Закон чітко визначає процедуру встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць.

Відповідно до статті 173 Земельного кодексу України межі району, села, селища, міста, району у місті встановлювалися і змінювалися за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко-економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів.

Запровадження норми щодо можливості встановлення існуючих меж населених пунктів без розроблення генеральних планів значно здешевить процедуру такого встановлення і призведе до економії бюджетних коштів. Площа населених пунктів у такому разі має відповідати тій, що зазначена у схемах землеустрою і техніко-економічних обґрунтуваннях використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, а у разі їх відсутності – у проектах формування територій сільських, селищних рад.

Також, згідно із Законом, відомості про встановлення і зміну меж адміністративно-територіальних одиниць вносяться до Державного земельного кадастру. А відомості про встановлені та змінені межі адміністративно-територіальних одиниць зазначаються у витязі Державного земельного кадастру, який безоплатно видається відповідній сільській, селищній, міській, районній та обласній раді.

Довідково

Станом на 27.06.2012 року в межах Дніпропетровської області налічується 1501 населених пунктів (13 міст обласного значення, 7 – міст районного значення, 46 – селищ міського типу, 67 селищ та 1366 сіл), з яких у 578 встановлені межі , в тому числі :

– у 2 містах обласного значення (м. Дніпропетровськ, м. Кривий Ріг);

– у 1 місті районного значення (м. Перещепине Новомосковського району);

– у 12 селищах міського типу та у 555 сільських населених пунктах.

Начальник відділу землеустрою О.В.Бормотова