Внаслідок інтенсивної господарської діяльності та негативних природних умов, значні території області піддані деградації.
На території області, за даними ДП «Дніпропетровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», площа деградованих та малопродуктивних сільськогосподарських угідь складає 1466 тис. га, з них ріллі – 1078 тис. га, що створює екологічну небезпеку навколишньому середовищу.
На сьогоднішній день загальна площа деградованих і малопродуктивних угідь, які підлягають залісненню, складає 11,929 тис. га.
У Павлоградському районі вже розроблено проекти землеустрою щодо відведення в постійне користування, видано 4 державних акта на земельні ділянки загальною площею 706,6404 га ДП «Павлоградське лісове господарство» для заліснення та ведення лісового господарства на території Богданівської сільської ради.
У Широківському районі, згідно з розпорядженням голови Широківської райдержадміністрації від 10.01.2007 № 2-р-07 надано дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок державному підприємству «Криворізьке лісове господарство» в постійне користування під існуючими лісонасадженнями та для створення лісових насаджень на територіях Андріївської, Шестірнянської, Новолатівської, Новомалинівської сільських рад та Широківської селищної ради, загальною площею 714,0 га.
Також, у Покровському районі ДП «Васильківське лісове господарство» почав оформлення еродованих земель площею 208,0 га на території Великомихайлівської, Орлівської та Гаврилівської сільських рад для заліснення.
Рішенням Дніпропетровської обласної ради від 29.04.2011 № 109-6/VI затверджена Регіональна програма «Ліси Дніпропетровщини на 2011-2015 роки». Програмою передбачено виділення коштів для обстеження та впорядкування лісів, використання і відтворення лісів, оформлення державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками.
Протягом 2011-2012 років, на підставі прийнятих розпоряджень райдержадміністрацій, проведеної інвентаризації земель лісового фонду та виготовлено 52 державних актів на загальну площу 6757,245 га на право постійного користування земельними ділянками лісового фонду у Покравському, Юр’ївському, Межівському, Павлоградському та Верхньодніпровському районах. При виділенні бюджетних коштів для реалізації вищезазначеної регіональної програми, будуть продовжені роботи на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для заліснення, фінансування самих робіт по залісненню та проведення робіт з інвентаризації земель лісового фонду.
Станом на 01.10.2012 проведена інвентаризація земель лісового фонду на площі 36,6 тис. га, що складає 19,01 %.

Начальник відділу землеустрою О.В.Бормотова