6 вересня 2012 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» (набуває чинності з 1 січня 2013 року).

Цим законом передбачено, що протягом року необхідно державним та комунальним підприємствам, установам та організаціям оформити право постійного користування земельними ділянками, які використовуються ними без документів, що посвідчують право користування ними.
На виконання цього закону Кабінетом Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 802 прийнято розпорядження «Про здійснення протягом 2012 і 2013 років заходів, пов’язаних з проведенням землевпорядних робіт, оформленням правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розміщені дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади».
Станом на 01.12.2012 року у Дніпропетровській області 2288 загальноосвітніх навчальних та дошкільних закладів на площі 4,3 тис. га , з яких 666 мають правовстановлюючі документи на землю на площі 1,9 тис. га.
Для отримання протягом року правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розміщені дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади необхідно близько 13,5 млн.грн.

Начальник відділу землеустрою О.В.Бормотова