????????????????????????????????????

У Дніпропетровській області з початку запровадження ініціативи про забезпечення землею учасників антитерористичної операції та членів родин загиблих воїнів до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області та органів місцевого самоврядування із заявами про отримання земельних ділянок звернулися 9 991 учасники АТО. Військові отримали 8 137 дозволів на розробку документації із землеустрою для відведення земельних ділянок загальною площею 13 573 гектара.

Вже завершили процедуру оформлення землі у власність 3 532 військовослужбовців. Загальна площа наділів складає понад 8 162 га. Переважна більшість з них призначена для ведення особистого селянського господарства – 3 171 ділянки загальною площею понад 8 121 гектар.

Безпосередньо до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області за цей період подали заяви 8 158 учасника АТО. З них 6 837 отримали дозволи на розробку проектів землеустрою на ділянки загальною площею 13 051 гектар. У власність військові вже оформили 3 221 ділянок загальною площею майже 8 021 гектари.

Для забезпечення потреб учасників АТО на території Дніпропетровської області зарезервовано 1 064 га земель державної та комунальної власності різного цільового призначення. Із них 831 гектар зарезервували фахівці Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, решту – 233 га – органи місцевого самоврядування Дніпропетровщини.

Довідково:
Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.