За тиждень землевпорядники Дніпропетровської області приймають та опрацьовують близько 1,6 тис. заяв з питань ведення Державного земельного кадастру.

З початку року на Дніпропетровщині до органів земельних ресурсів надійшло 19414 заяв громадян про реєстрацію земельних наділів та видачу витягів із кадастру. Фахівці опрацювали 14974заяв, що становить 77% від загальної кількості.

Спеціалісти територіальних органів земельних ресурсів під час розгляду заяв перевіряють актуальність даних про земельні ділянки. Всі необхідні відомості вносяться до Державного земельного кадастру. З початку 2018 року землевпорядники Дніпропетровщини опрацювали 9 169 заяви на реєстрацію земельних ділянок та 7403 заяви на видачу витягів з Державного земельного кадастру.

Найбільшу кількість земельних ділянок зареєстровано на території м. Дніпро – 1 276, Верхньодіпровського району– 768, Дніпровського району – 598, Синельниківського району – 537 та Павлоградського району – 426. Максимальну кількість витягів із кадастру видали у Царичанському районі – 917, м. Кривий Ріг – 382, Петропавлівському районі – 381 та Солонянському районі – 369.

На сьогоднішній день державні кадастрові реєстратори регіону розглянули більше 3000 запитів територіальних органів Державної фіскальної служби України стосовно інформації про зареєстровані земельні ділянки.

Для підвищення комфорту та зручності громадян та з метою вдосконалення програмного забезпечення Державного земельного кадастру, впроваджена функціональна можливість державної реєстрації земельної ділянки з подачею заяви через особистий електронний кабінет сертифікованими інженерами-землевпорядниками.

Сертифікований інженер-землевпорядник, зареєструвавшись в особистому електронному кабінеті, може скористатись даним видом послуги в будь-який зручний для них час, без черг та обмежень.

Сервіс подання заяви та документації щодо державної реєстрації земельної ділянки доступний на сайті http://wikimap.dzk.gov.ua. Послуга подачі заяви щодо державної реєстрації земельної ділянки доступна в електронному кабінеті https://e.land.gov.ua.

З початку запровадження такого сервісу сертифікованими інженерами- землевпорядниками сформовано 1 237 заяв щодо реєстрації земельних ділянок онлайн. Державними кадастровим реєстраторами позитивно відпрацьовано 1169 заяв. Найбільше прийнято рішень про реєстрацію  земельних ділянок на території Верхньодніпровського району – 442, Царичанського району – 86 та м. Кривий Ріг – 56.

Запрошуємо скористатися електронними послугами Держгеокадастру.