З початку запровадження ініціативи про безкоштовне забезпечення учасників АТО земельними ділянками до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області та органів місцевого самоврядування із заявами про отримання землі звернулись 13 160 військових. За цей період землевпорядники вже видали 8 962 дозволів на розробку документації із землеустрою для відведення землі. Військовослужбовці отримають наділи загальною площею близько 15 140 гектарів. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду.

Землі використають для різних потреб. Займатись веденням особистого селянського господарства учасники АТО планують на 7 683 ділянках площею 14 986 гектари. Для побудови власного житла військові отримають  1 066 наділів площею 130 гектара. Ще 213 ділянок площею 25,08 га призначені для ведення садівництва.

У Дніпропетровській області сформували резерв земель, які можуть бути виділені для потреб учасників АТО. На сьогоднішній день фахівцями землевпорядної служби та органами місцевого самоврядування було зарезервовано земельні ділянки  загальною площе 1 736 гектар.

Найбільшу кількість земельних масивів землевпорядники зарезервували у Магдалинівському – 253 га, Павлоградському – 139 га, Петропавлівському – 108 га, Софіївському – 127,3 га та Царичанському  – 168 га – районах Дніпропетровщини.

Довідково:

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.