21 листопада 2019 року відбулася нарада для працівників Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, яка пройшла під головуванням в.о. начальника Головного управління Марини Холодової.

За участю першого заступника Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Олександром Костирею, представниками ДП «Центр державного кадастру» у Дніпропетровській області та територіальними структурними підрозділами.

Серед основних нагальних питань, які обговорені під час наради слід визначити наступні:

  • стан виправлення помилок у Державному земельному кадастрі;
  • проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності;
  • здійснення заходів державного контролю за додержанням земельного законодавства;
  • стан погодження проектів землеустрою по екстериторіальному принципу.

На території Дніпропетровської області державними інспекторами здійснюються заходи державного контролю за такими основними напрямками: додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням; додержання вимог земельного законодавства в процес і укладання цивільно-правових угод, передачі у власність, надання у користування, в тому числі в оренду, вилучення (викупу) земельних ділянок.

Державними інспекторами Управлінням з контролю за використанням та охороною земель за 10 місяців 2019 року здійснено 974 заходи державного контролю на площі 66,8 тис. га. В результаті здійснення даних заходів, виявлено 809 порушень земельного законодавства на площі 33,9 тис. га.

Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області проводиться інвентаризація земель сільськогосподарського призначення державної власності. У поточному році планується завершити інвентаризацію на площі понад 83, 772 тис. га.

Наразі кадастр по області містить інформацію про 885 тис земельних ділянок загальною площею 2464,4 тис. га ( 77%). За поточний рік зареєстровано 36,6 тис. земельних ділянок та надано  29,1 тис. витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки.

У підсумку, членами наради заслухано усі питання та визначені напрямки їх вирішення.