На Дніпропетровщині проведено нормативну грошову оцінку земель по 1501 населених пунктах, що становить 100 % від їх загальної кількості. До цих поселень входять 1368 сіл, 46 селищ міського типу, 67 селищ та 20 міст.

Відповідно ст.18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років;

За результатами проведення нормативної грошової оцінки земель населеного пункту складається технічна документація, яка підлягає обов’язковій Державній землевпорядній експертизі після чого затверджується сільською, селищною, міською радою. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

При затвердженні повторної нормативної грошової оцінки збільшується орендна плата за землю. Як наслідок, надходження до місцевих бюджетів зростають.

У 2017 році землевпорядники Дніпропетровщини запланували оновити нормативну грошову оцінку (НГО) земель по 69 населеним пунктам. Згідно плану-графіку заплановано скоригувати дані щодо НГО у м.Тернівка, с.Зелена долина, м.Апостолове, м.Нікополь, смт.Солоне, смт. Письменне Васильківського району та 63 населених пункта по Криворізькому району.

Довідково:

Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель». Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.