Сьогодні, 23 листопада 2020 року, в  Головному управлінні Держгеокадастру у Дніпропетровській області, на виконання Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» і Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» відбулася передача земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів, із державної власності у комунальну.

Представники дев’ятьох   територіальних громад Дніпропетровської області, серед яких Апостолівська,  Миколаївська, Новопокровська,  Новолатівська, Любимівська, Вербківська, Межиріцька, Зайцівська, Богданівська  та  начальник  Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській  області Дмитро Свердлін підписали акти прийому-передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність громад загальною площею 7 627,3901 га.

Під час заходу учасники обговорили низку важливих питань, вирішення  яких дозволить органам місцевого самоврядування ефективно розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення і використовувати повноваження в земельній сфері на користь громади.

«Громади – це не лише необхідний обсяг повноважень, але і ресурси, які необхідні для їхньої реалізації. Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних  територіальних громад дасть можливість ефективно використовувати ресурси  від землекористування органами місцевого самоврядування для розвитку та благоустрою своїх громад», – резюмував Дмитро Свердлін.

Перелік земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення, переданих у комунальну власність 23.11.2020 р.