На Дніпропетровщині за 2017 рік у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, спричинених вилученням земельних ділянок для несільськогосподарських потреб, надійшло 56,02 млн. грн.

На початок 2018 року на відповідних рахунках обліковується 109,78 млн. грн., з яких на рахунках місцевих рад та об’єднаних територіальних громад – 82,93 млн. грн.

За минулий рік найбільші надходження отримали бюджети Нікопольського (15,22 млн. грн.) та Широківського (21,62 млн. грн.) районів.

Відповідно до ст. 209 Земельного кодексу України кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі.

На проведення інвентаризації земель сільських рад здійснені видатки у Верхньодніпровському районі (12,23 млн. грн.). Заходи з охорони земель  профінансовані в Нікопольському районі (4,1 млн. грн.)

Головним управлінням запропоновано територіальним громадам, як основним утримувачам значних фінансових ресурсів, розглянути питання щодо прийняття відповідних рішень стосовно використання зазначених коштів на виконання заходів, визначених вказаною статтею. Цільове використання цих коштів надасть змогу комплексно вирішувати проблеми охорони земель, а проведення інвентаризації та нормативної грошової оцінки земель у свою чергу дасть додаткові надходження до бюджету місцевих рад.