З початку року на електронних земельних торгах у Дніпропетровській області було продано права оренди на 23 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 411 гектарів. Стартовий розмір річної орендної плати земельних ділянок виставлених на електронні земельні торги збільшився з 8% до 18% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Кількість учасників варіювалась від 2 до 8. Загалом до місцевих бюджетів за результатами перших електронних земельних торгів надійшло 1197367,61 грн.

Всі гроші від оренди землі надходять до місцевих бюджетів, тож результати онлайн-торгів забезпечить підвищення економічного та соціального розвитку місцевих громад.

Найбільш конкурентними виявились торги по Петриківському району де річна орендна плата за земельну ділянку зросла на 91% від нормативної грошової оцінки  земельної ділянки.

Довідково

Порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на конкурентних засадах у формі аукціону встановлений главою 21 Земельного кодексу України.

Порядок реалізації пілотного проекту з проведення електронних земельних торгів було затверджено постановою КМУ від 21 червня 2017 року №688.