23 липня 2020 року у Комітеті Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за участю Голови Комітету, керівництва Держгеокадастру, представників Всеукраїнської Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», водоканалів та газових мереж відбулося обговорення питань відображення на геопорталі Національної інфраструктури геопросторових даних необхідної інформації стосовно мереж для цілей містобудування.

У ході зустрічі представники Держгеокадастру поінформували присутніх про підготовчий процес щодо запуску Національної інфраструктури геопросторових даних із 1 січня 2021 року, передбаченої Законом України від 13.04.2020 № 554, та розповіли про порядок взаємодії в рамках інфраструктури різних держателів та виробників геопросторових даних.

Також учасники зустрічі розглянули питання створення єдиної технічної специфікації на дані комунальних підприємств, що включатиме каталог об’єктів та атрибутів, правила цифрового опису, топологічні відношення між об’єктами.

Розглядались і проблемні питання. Це, зокрема, наявність топографічних карт та планів масштабів 1:500 і вище та доступ до них особливо в містах, де, по суті, доступ до такої інформації обмежений.

У результаті сторони домовились про співпрацю у рамках робочої підгрупи з розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних щодо створення специфікації, переходу на єдину державну топографічну основу та старту робіт з інтеграції даних і порталів.