Сьогодні, 9 листопада, у Держгеокадастрі відбулося перше засідання Підгрупи з питань координації створення Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) в Україні.

Створення  НІГД  передбачено директивою ЄС INSPIRE, яка є обов’язковою для всіх країн-членів ЄС та кандидатів для вступу в ЄС, але гальмується відсутністю законодавчої бази з цього питання, а також через недостатній рівень співпраці між утримувачами геопросторових даних. Щоб нівелювати останній фактор та покращити координацію  між основними гравцями у сфері геопросторової інформації в Україні, Держгеокадастр ініціював утворення Підгрупи з питань НІГД при Мінагрополітики. Очікується, що в результаті роботи цієї Підгрупи буде започатковано постійний  продуктивний діалог між всіма залученими до створення НІГД сторонами.

В Підгрупу входять представники Держгеокадастру, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства екології та природних ресурсів, Збройних Сил України, Державного агентства лісових ресурсів, Державної служби статистики, Державного агентства енергоефективності та енергозбереження, Державного космічного агентства, Державної служби з питань надзвичайних ситуацій, Національного центру управління та випробувань космічних засобів, ДП «Центр Державного земельного кадастру», ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії». Також на засіданні були запрошені експерти Проекту Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні».

Під час засідання була проведена практична демонстрація прототипу системи НІГД, що була створена в рамках проекту JICA «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні», який розпочався у вересні 2015 року та завершиться у березні 2018 року. Проект передбачає створення прототипу НІГД на пілотній території (м. Вінниця та Вінницький район) з урахуванням японського досвіду та кращих європейських практик. Зокрема, було продемонстровано функціонал геопорталу НІГД та редактора метаданих.

Представники Держгеокадастру презентували концепцію створення НІГД в Україні та основні положення законопроекту «Про Національну інфраструктуру геопросторових даних в Україні», розробленого фахівцями відомства із залученням представників експертного середовища. Також були представлені основні результати.

Наступне засідання Підгрупи планується провести у ІІ кварталі 2018 року.

 

Довідково

Національна інфраструктура геопросторових даних – це комплексна система, яка об’єднує десятки інформаційних шарів з важливими просторовими даними (рельєф, підземні/наземні комунікації, водні та лісові ресурси, інфраструктура, об’єкти нерухомості, статистична інформація, демографічні дані та ін.) на базі єдиної геодезичної та картографічної основ. Забезпечення широкого та зручного доступу до цієї інформації через єдиний геопортал дозволить багатьом галузям економіки і державним установам підвищити ефективність роботи, знизивши витрати на пошук даних.

Підгрупа з питань координації створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним з метою вивчення проблемних питань та надання рекомендацій з питань функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних в Україні. Підгрупа утворена відповідно до наказу Мінагрополітики від 28 липня 2017 № 389. Участь в Підгрупі є відкритою.