22 серпня 2022 року відбувся семінар для сертифікованих інженерів – землевпорядників з питань особливостей здійснення державної реєстрації земельних ділянок в умовах воєнного стану. Семінар проведено в режимі онлайн-конференції, організованої ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області за участю в.о. начальника Головного управління та фахівців управління Державного земельного кадастру.
В ході семінару було розглянуто зміни внесені в законодавстві та проаналізовано нові закони та законодавчі акти прийняті в умовах воєнного стану.
Розглядались основні положення Закону України від 12.05.2022 № 2247-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану», наголошувалось на отриманні сертифікованими інженерами-геодезистами від органу Служби безпеки України спеціального дозволу на виконання топографо-геодезичних вишукувань.
Особливу увагу приділили умовам користування відомостями Державного земельного кадастру та впровадженню механізму для захисту відомостей Державного земельного кадастру від несанкціонованого втручання сторонніх осіб, захисту прав держави, фізичних та юридичних осіб. Фахівців у сфері землеустрою ознайомили з Наказом Держгеокадастру від 10.08.2022 № 219 та переліком адміністративно-територіальних одиниць в межах яких припиняється доступ користувачів до Державного земельного кадастру.
Розглянуто пункти 27 та 28 Перехідних положень Земельного кодексу України.
На завершення висловили побажання щодо взаєморозуміння та комунікації між Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області та розробниками документації із землеустрою з нагальних питань, які виникають у щоденній роботі.