Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 “Про Всеукраїнський тиждень права” Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року № 568-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права» передбачено проведення протягом 09-13 грудня ряду інформаційно-роз’яснювальних заходів (навчань, бесід, екскурсій,  висвітлення у соціальних мережах тощо) з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою підняття рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань.

Передбачені розпорядженням заходи спрямовані на підвищення обізнаності громадян щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту.

З метою вчасної підготовки до запровадження обігу земель в Україні, захисту власників землекористувачів та вжиття заходів протидії рейдерству  Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області проводиться інвентаризація земель сільськогосподарського призначення державної власності. У поточному році планується завершити інвентаризацію на площі понад 83, 772 тис.га.

Наразі кадастр по області містить інформацію про 885 тисяч земельних ділянок загальною площею 2 464, 4 тис. га (77%). За поточний рік зареєстровано 36, 6 тис. земельних ділянок та надано 29, 1 тис. витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки.

На виконання доручення Держгеокадастру з метою виконання підпункту 2 пункту 1 Указу Президента України від 22.07.2019 № 549 /2019 «Про заходи щодо протидії рейдерству», Головним управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області здійснюються заходи з інформування фізичних осіб, підприємств, установ та організацій по Дніпропетровській області про необхідність в найкоротший термін внести відомості про земельні ділянки право власності або користування на які виникло до 2013 року до Державного земельного кадастру.

За результатом проведеної роботи до Державного земельного кадастру внесено близько 1000 ділянок на загальну площу близько 1,7 тис.га.

Одним з нагальних питань сьогодні є належна реалізація владою гарантій держави в отриманні учасниками антитерористичної операції земельних ділянок.

Положеннями чинного законодавства України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції,  в частині виділення земельних ділянок. Держава забезпечує максимально широкий доступ учасникам АТО до отримання цієї пільги.

В свою чергу, Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області з метою забезпечення реалізації прав учасників антитерористичної операції на безоплатну приватизацію земельних ділянок на території Дніпропетровської області, спільно із органами місцевого самоврядування було зарезервовано земельні ділянки, які на даний час передаються у власність для ведення особистого селянського господарства, індивідуального садівництва учасникам АТО.

Із місцем розташування зазначених земельних ділянок учасники АТО та сімї загиблих учасників АТО можуть ознайомитися (ознайомлюються) на сайті Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, який оновлюється щомісячно.

Також для учасників АТО передбачена пільга щодо сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, встановлених ст. 281 Податкового кодексу України.

На сьогоднішній день у Дніпропетровській області учасники АТО отримали у власність 8 426 земельні ділянки загальною площею 15 553, 85 гектара. Загалом за весь період Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській  області надало учасникам бойових дій та членами родин загиблих воїнів 12,61 тис. дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

На території Дніпропетровської області підписано Меморандум з представником Ради ветеранів України, основною метою якого є забезпечення безумовного, прозорого виконання вимог законодавства щодо забезпечення учасників бойових дій та членів сімей загиблих учасників дій земельними ділянками. В тому числі співпраця і консолідація зусиль Сторін щодо зменшення соціальної напруги серед учасників бойових дій у вирішенні питання забезпечення земельними ділянками.